Jmenuji se Lucie Šmejkalová,
jsem fotografka.

Miluji své děti, rodinu, svůj život a práci. Zapadající sluníčko, letní bouřky, vůni čerstvého dřeva, Vánoce a Krkonoše. Svíčkovou na smetaně a čokoládu (v jakémkoli množství).

Co naopak ne? Bezohlednost, zlomyslnost a přetvářku. Nemám ráda nedodělanou nebo odfláknutou práci. A taky malá parkovací místa a celer v polévce.

Jsem puntičkář a detailista, který si jde za svými cíly a sny.

Většinu času se při focení budeme smát a povídat, ale v pravý čas umím být jen tichým pozorovatelem, který se drží zpátky, aby nechal vyniknout ten váš vlastní příběh.
Fotografie, na kterých jste vy a vaše opravdovost, to jsou momenty, které tu zůstanou i pro další generace – přesně tohle mi dává smysl.

A inspirace?
Tou je pro mě jedinečnost každého z nás!

Teď bych vás tu podle všech zvyklostí měla unudit vysvětlováním, že jste právě našli toho nejlepšího a nejtalentovanějšího fotografa.

Nevím, jestli na focení mám talent, ale vím,

že vše, co děláme s láskou, děláme dobře.

A fotografie je mojí srdeční záležitostí.

Velký dík patří všem mým stálým zákazníkům i těm, kteří mě doporučují dále svým kolegům, příbuzným a známým. Vím, že to zní jen jako velmi otřepaná fráze, ale opravdu si toho moc vážím, protože díky vám, mám spoustu práce, která mě baví a dělám ji opravdu s láskou.
Mám moc ráda rodinná focení, dětskou bezprostřednost a neposednost.

P.S. ze slovního spojení “řekni sýr” mi naskakuje husí kůže.
Tohle vám tedy rozhodně nenabídnu, ale mohu slíbit, že udělám maximum pro to, abych vaše děti rozesmála a vyloudila ty nejpřirozenější úsměvy – ty mám totiž na focení ze všeho nejraději.

A jestli se mi to daří? Jestli jste našli pro Vás nejlepšího fotografa?
To už musíte posoudit Vy, podle ukázek u mě v galerii.

Blog | Poslední příspěvky

Focení s kachňaty 2023
12/06/2023

Balíček mini – focení, je určen výhradně pro děti. Jako obvykle - rodiče zůstanou stranou a prostor dostanou ti nejmenší... Celé focení trvá cca 20 minut. Termíny 2023: pátek 16.6. sobot...

Proč retuš? Potřebuju ji?
05/05/2023

Už jste slyšeli ten povzdech, že "dříve fotografové uměli fotit tak, že fotky byly krásné i bez úprav - vždyť to dříve ani nešlo..." Pozor! Tohle je velký omyl... Možnosti určitě nebyly ta...

Vánoční focení 2022
07/11/2022

Slibuju, že na příští rok si seženu na ukázky nějaké šikovné děti... Moji dva kluci už mi pózovat fakt odmítají (on je do toho ani nikdo nenutí...), takže při hurá akci "musíme už nafotit V...