Pokud máte rádi přirozené fotky,
focení doma bude pro Vás to pravé!

Mám ráda focení miminek, konkrétně novorozenců v prvních dvou týdnech, protože se tak moc mění a tak rychle, ale klidně můžeme fotit i starší miminka. Nejsme limitováni tím, jestli budou spinkat nebo ne jako je tomu u aranžovaných fotografií. Úsměvy a pohledy u větších miminek mají také velké kouzlo…

Domluvit se tedy můžeme kdykoli,
až se budete na focení cítit.

Při focení miminek a newborn u vás doma jde především o atmosféru a emoce, které jsou mezi miminkem, rodiči a sourozenci. Výsledkem je kombinace reportážní a portrétní fotografie, zachycující momenty s miminkem u vás doma, v pohodlí a v prostředí, kde je vám dobře.

Vždyť právě domov je nedílnou součástí Vašeho příběhu.

Není potřeba mít bydlení jako z katalogu,

postačí postel nebo
gauč a vaše náruč.

foceni miminka lifestyle lucie smejkalova rodinne foto
focení miminek doma

Miminko patří do náruče.

Při focení miminek doma jde především o atmosféru a emoce mezi miminkem, rodiči a sourozenci. Výsledkem je kombinace reportážní a portrétní fotografie, zachycující momenty u vás doma, v pohodlí a v prostředí, kde je vám dobře.

Po delším čase tohle budou ty fotky, které ono odrostlé a třeba už i dospělé “miminko” bude chtít vidět. Fotky, které řeknou víc, než obrázek naaranžovaného, spícího uzlíčku. Ty, na kterých uvidí své rodiče takové, jací byli, v místě, kde vyrůstalo. Takže proto focení doma, ve vašem prostředí, s vámi.

Co je lifestyle focení?

Jak již napovídá samotný název, základem tohoto focení je zobrazit přirozený život. Je to styl portrétní fotografie, který se zaměřuje především na zachycení skutečných událostí a opravdových pocitů. Nezáleží na tom, jestli onou událostí je významný milník v podobě nového člena domácnosti nebo “jen” váš obyčejný všední den.

Fotograf zde není tím, kdo vás bude přehnaně aranžovat, ale tím, kdo vás jen “popostrčí”, udá určitý směr a fotí vás takové, jací jste.

Lifestyle je o vyprávění příběhu skrz objektiv - nadčasové fotografie, které tu budou i pro další generace.
focení miminek
fotograf pribram

Jaké jsou výhody pro Vás?

Vše se plně přizpůsobuje potřebám dítěte. Máme dost času. Na kojení, přebalení či převléknutí. Bude čas na blbnutí a hraní se starším sourozencem a samozřejmě bude dost času i na focení.

Nemusíte se nikam vypravovat na určitou hodinu ani přemýšlet co nesmíte zapomenout. Místo toho se v klidu vyspíte, počkáte na mě a víte, že ať se přihodí cokoli, vše potřebné máte po ruce.

Nic není problém, jste přeci doma!
Pár typů a informací, ať víte, do čeho jdete…
Kde budeme fotit?

Nejvíce využijeme ložnici, obývací pokoj a dětský pokojíček, ale i pár fotek třeba z kuchyně není vůbec k zahození. Vždyť i tam se odehrává velká část vašeho rodinného života. Na gauči, v posteli, zkrátka tam, kde se vejde celá rodina a bude to pro vás pohodlné.
Ideálně v blízkosti okna.

Vždy se snažím najít místa s nejlepším přirozeným světlem.

Co připravit?

Lifestyle focení se vyznačuje svojí jednoduchostí a přirozeností, takže opravdu nic speciálního.

Jediné, o co vás poprosím, tak je, abyste na posteli měli jednoduché povlečení nebo přehoz ve světlejších barvách. Hezky vypadá bílá, šedá, pastelové odstíny nebo přírodní, neutrální tóny. Zemité barvy dovedou dodat krásně hřejivou atmosféru a určitě stojí za zvážení.
Hezký je i drobný, jemný vzor, ale určitě vynechte výrazné barvy a vzory, které by zbytečně odváděly pozornost od toho nejdůležitějšího – od miminka a od vás.

Co na sebe?

Je důležité, abyste se cítili pohodlně. Co se týče barev, tak v případě focení s miminky opravdu platí, že v jednoduchosti je krása. Vyberte si samozřejmě to, co vám sluší, ale barvy z neutrální palety (šedá, bílá, béžová, černá) nebo pastelové odstíny se osvědčují nejlépe.

Nesnažte se nic překombinovat, vyhněte se výrazným, komplikovaným vzorům a tričkům s nápisy či obrázky.
Moc pěkně vypadají vrstvy a látky s texturou.

Hoďte si nohy na stůl...

…prostě si odpočiňte!

Nejsem zvědavá návštěva ani kontrola ze sociálky či z hygieny.
Není potřeba dělat žádný velký úklid a stresovat se, že je někde prach. Ten totiž na fotkách vidět nebude, ale vaše únava ano.
Takže místo uklízení si před focením raději odpočiňte a tyhle malichernosti hoďte za hlavu!

Váš domov je krásný!

Jak to můžu vědět, aniž bych ho viděla?

Protože je to místo, kam jste přivedli to nejcennější co máte, svoje děti – proto to zkrátka vím!

Nejčastější obava (a také ta nejzbytečnější) je, že váš byt nebo dům nebude pro focení vhodný… Vůbec neřešte, jestli máte starší nábytek, zeď která už dávno potřebovala vymalovat nebo moc malý byt. Je to úplně jedno! Vždy se co nejvíce přizpůsobím danému prostoru a vždycky se najde místo, kde vzniknou pěkné fotky. Tím hlavním motivem jste vy a vaše rodina.

Co po Vás budu chtít?

Abyste byli sami sebou a užívali si vše, co focení přinese.
Maličko vás nasměruji, pomůžu a pak už bude důležité jen to, abyste se nebáli projevit své emoce.

Umím být tichým průvodcem i milým společníkem, který vás povzbudí a pomůže kdykoli, když bude potřeba.

Klidně své miminko upusinkujte, šimrejte ho, zkrátka ho zahrňte láskou tak, jak je to jen možné.

Kolik budeme mít času?

Tolik, kolik bude potřeba.

Obvykle focení u vás doma trvá hodinu, ale nerada odhaduji čas s nějakou větší přesností. Nebudu focení nijak zbytečně protahovat, ale je potřeba, abychom měli dostatek času. Počítám i s tím, že nás čekají přestávky na krmení nebo přebalení miminka.
Buďte bez obav.

A dva bonusy navíc!

I tatínkové, kteří se neradi fotí,
to doma zvládnou “levou zadní”.

A podrobnější info, jak zkombinovat oblečení na focení a konkrétní inspiraci, najdete v samostatné sekci:

Vždy mi záleží na vašich fotografiích,
které mají atmosféru a emoce.

Obsah je chráněn. Funkce pravého tlačítka je zakázána.